Posted on نظر دهید

معاون شرکت ملی حفاری ایران خبرداد:حفاری و تکمیل ۱۹۳ حلقه چاه‌های نفت و گاز در سال ۹۵

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری از حفر و تکمیل ۱۹۳ حلقه چاه‌های نفت و گاز در سال ۹۵ (سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل)، با کاربست دکل‌های این شرکت در مناطق خشکی و دریایی کشور خبر داد.

حمید رضا خوشایند با تبریک فرا رسیدن سال نو، اظهار کرد: تکمیل این تعداد چاه در مقایسه با سال ۹۴، ۱۳ حلقه و در قیاس با سال قبل از آن ۳۳ حلقه افزایش را نشان می‌دهد.

شمار چاه‌های نفت و گاز

 وی با اشاره به این‌که از شمار چاه‌های نفت و گاز تکمیل شده در این مدت، سه حلقه اکتشافی و ۶۵ حلقه توسعه‌ای توصیفی بوده است، افزود: همچنین در این دوره ۱۲۵ حلقه چاه‌ تعمیری، تکمیل و در مدار تولید قرار گرفت.

 خوشایند تصریح کرد:  ۱۱۷ حلقه از این چاه‌ها در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، ۴۹ حلقه در حوزه فعالیت شرکت مهندسی و توسعه نفت، پنج حلقه در شرکت نفت مناطق مرکزی، ۱۱ حلقه در شرکت نفت فلات قاره، دو حلقه به سفارش مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و ۹ حلقه در قالب پروژه‌ای تکمیل شده است.

 معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری متراژ حفاری در سال گذشته را افزون بر ۲۹۳ هزار و ۶۰۵ متر عنوان کرد و گفت:

در این مدت حفاری و تکمیل ۵۰ حلقه چاه ۷۴۲ روز زودتر از برنامه پیش‌بینی شده از سوی شرکت‌های کارفرما به اتمام رسید که این مساله از نظر تولیدی شدن زودهنگام چاه و ترخیص دکل، ارزش اقتصادی بالایی دارد.

 وی با اشاره به فعالیت مستمر ناوگان حفاری شرکت در سال ۹۵، بیان کرد: در این سال یک دستگاه حفاری سنگین خشکی جدید به ناوگان شرکت اضافه و در همین حال پنج دکل نیز برای تعمیرات دوره‌ای به سایت بازسازی انتقال داده شد.

 خوشایند افزود: در حال حاضر ۳۷ دستگاه حفاری شرکت در بخش حفر چاه‌های توسعه‌ای توصیفی، دو دکل در حفاری چاه‌های اکتشافی و ۲۹ حلقه در بخش چاه‌های تعمیری در مدار عملیات قرار دارند و شش دکل در حال بازسازی و آماده شدن برای عملیات هستند.

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *