Posted on نظر دهید

معاون صنایع ‌دستی کشور : رشد بیش از ۶۰ درصد در حوزه صادرات صنایع دستی

معاون صنایع ‌دستی کشور گفت: در حوزه صادرات صنایع دستی بیش از ۶۰ درصد رشد داشته‌ایم، در حالی ‌که پیش از برجام با رشد منفی مواجه بودیم.
بهمن نامور مطلق در نشست معاون رئیس‌جمهوری با معاونان، مشاوران و مدیران ‌کل ستادی و استانی  افزود: شاخص‌های صنایع‌دستی تقریباً در تمام استان‌های کشور رو به ‌رشد است.
وی ادامه داد: در استان‌ها ظرفیت‌های بسیار مناسبی داریم که باید از آن‌ها استفاده شود.
نامور مطلق با بیان به اینکه در حوزه فروش داخلی رشد بسیاری داریم و در معاونت صنایع‌دستی کارگاه‌های صنایع ‌دستی فعال شده است گفت: در حوزه ترویج نیز فعالیت‌های زیادی در طراحی انجام شده است که قبلاً در این زمینه با مشکلات متعددی رو به‌رو بودیم.

وی ادامه داد: استان‌های مختلف در رشته‌های بومی صنایع‌دستی در شاخص‌های مختلف رشد داشته‌اند.

معاون صنایع ‌دستی کشور با تأکید بر اینکه صنایع‌دستی ایرانی در دنیا هم شناخته شده است گفت: برگزاری اجلاس‌های بین‌المللی مرتبط با حوزه صنایع ‌دستی در استان‌های اصفهان و آذربایجان‌ شرقی تأثیر‌گذار است.
وی با بیان اینکه برنامه ریزی در تولید و فروش صنایع دستی را در قالب طرحی به‌ نام «پیوند» به معاون رئیس‌جمهوری و ریاست سازمان ارائه شده است تا از ظرفیت‌های تولیدی استان‌ها بتوانیم استفاده بهتری داشته باشیم.
در ادامه این نشست مدیران ‌کل این معاونت گزارش ها و برنامه های خود را ارائه کردند، که رشد ۱۰ درصدی صدور کارت‌شناسایی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی، اجرای ۹ برنامه مهم در حوزه توسعه و ترویج در ۹ استان کشور تا پایان سال و برنامه‌های حمایتی از هنرمندان صنایع‌دستی از مهمترین آن‌ها بود.

 

رشد صادرات صنایع دستی به‌میزان ۶۷ درصد

همچنین رشد برگزاری نمایشگاه‌های صنایع‌دستی و حضور هنرمندان در ۲۵ نمایشگاه خارجی، هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان فروش داخلی در سال ۹۵ و رشد صادرات صنایع دستی به‌میزان ۶۷ درصد از گزارش های ارائه شده در این نشست بود.
کاهش ۵۲ درصدی واردات صنایع‌دستی، رشد ۳۲ درصدی بازارچه‌های صنایع‌دستی و افزایش فروش محصولات صنایع ‌دستی در بازارچه‌های صنایع‌دستی و بالا رفتن میزان غرفه‌های فروش صنایع‌دستی در کشور از دیگر گزارش‌هایی بود که مدیران ‌کل معاونت صنایع ‌دستی به ارائه آن پرداختند.

 

منبع : قطره

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *