Posted on نظر دهید

معاون ‌وزیر‌ جهاد کشاورزی : ۵۸۰ هزار تن انواع محصولات لبنی به خارج از کشور صادر شد

تسنیم/ دهمین نمایشگاه بین‌المللی دام و طیور، آبزیان، دامپزشکی، صنایع لبنی و صنایع وابسته در استان قزوین و با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی افتتاح شد.
به گزارش تسنیم از قزوین، دهمین نمایشگاه بین‌المللی دام و طیور، آبزیان، دامپزشکی، صنایع لبنی و صنایع وابسته در استان قزوین افتتاح شد.
در مراسم افتتاحیه نمایشگاه دام و طیور استان قزوین حسن رکنی معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی، علی‌اکبر متقی‌فرد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین و جمعی از مدیران و مسئولان حضور داشتند.

معاون ‌وزیر‌ جهاد کشاورزی : ۵۸۰ هزار تن انواع محصولات لبنی به خارج از کشور صادر شد - مُراوده
این نمایشگاه از ۴ لغایت ۷ بهمن ماه سال جاری ساعت ۱۵ الی ۲۱ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان قزوین و با مشارکت بیش از ۵۵ تولیدکننده و عرضه‌کننده برپا خواهد بود.
لازم به ذکر است در این نمایشگاه دستاوردهای بخش کشاورزی در حوزه دام و طیور، آبزیان، دامپزشکی و صنایع وابسته به نمایش گذاشته شده است.
حسن رکنی معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی در مراسم افتتاح دهمین نمایشگاه دام، طیور، آبزیان، دامپزشکی و صنایع وابسته استان قزوین اظهار داشت: آشنایی مردم با دستاوردهای جدید در حوزه کشاورزی از جمله مهم‌ترین اهداف برپایی نمایشگاه‌های داتم و طیور بوده که باید مورد توجه قرار بگیرد.
وی بیان کرد: خوشبختانه شرایط اقلیمی کشور برای فعالیت‌های کشاورزی و دامپروری مناسب بوده و در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باید از این ظرفیت استفاده بهینه صورت گیرد.
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: کشور در زمینه محصولات لبنی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است به طوری که سالانه بیش از ۹٫۶ هزار تن شیر در دامداری‌های کشور تولید می‌شود.
رکنی با بیان اینکه استان قزوین در زمینه تولید مرغ و تخم‌مرغ از استان‌های برتر به شمار می‌رود، گفت: براساس آمارها بیش از ۱۰ هزار تن تخم‌مرغ از استان قزوین به سایر استان‌های کشور و همچنین کشورهای خارجی صادر شده که این امر نشان‌دهنده ظرفیت مطلوب استان در حوزه طیور است.
وی عنوان کرد: در حوزه انواع محصولات لبنی ایران با ۳۰ کشور دنیا در ارتباط بوده و از ابتدای سال تا پایان آذرماه بیش از ۵۸۰ هزار تن محصولات لبنی به این کشورها صادر شده است.

منبع : تسنیم / اخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *