Posted on نظر دهید

منطقه آزاد اروند ، زیر ذره‌بین ستاد مبارزه با قاچاق کالا

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از سفر رئیس و معاونان این ستاد به استان خوزستان به عنوان یکی از ۵ استان دارای بیشترین حجم قاچاق، خبر داد که به منظور اتخاذ تدابیری برای حل معضل قاچاق در منطقه آزاد اروند ، سواحل و مرزهای خوزستان انجام گرفته است.
قاسم خورشیدی با اشاره به سفر رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز به استان خوزستان اظهار داشت: صبح امروز رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز به همراه هیئتی از معاونان این ستاد برای بررسی وضعیت قاچاق در استان خوزستان و بازدید از از منطقه آزاد اروند ، بنادر، اسکله‌های شهر آبادان و خرمشهر و همچنین پایانه‌های مرزی به این استان سفر کردند.

منطقه آزاد اروند ، زیر ذره‌بین ستاد مبارزه با قاچاق کالا - مراوده

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: در برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای این سفر مقرر شده تا علاوه بر بازدید از مناطق مذکور، جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، نظارت و هماهنگی دو شهرستان آبادان و خرمشهر و کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان خوزستان با حضور رئیس ستاد مرکزی برگزار شود و عملکرد دستگاه‌های مسئول استان خوزستان در مبارزه با قاچاق کالا، مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

به گزارش تسنیم،  وی گفت: قرار است در این سفر با مشارکت و همکاری دستگاه‌های مسئول در مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان خوزستان، راهکارهایی اندیشیده شود تا علاوه بر بهره‌مندی و برخورداری ساحل‌نشینان و مرزنشینان از مواهب مرز و سواحل، تلاش شود تا قاچاق کالا در این مناطق کاهش یابد.

به گفته خورشیدی، استان خوزستان جزو ۵ استان مبدأ قاچاق است که به همراه استان‌های هرمزگان، کردستان، بوشهر و آذربایجان غربی، دارای بیشترین حجم قاچاق هستند.

منبع : تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *