Posted on نظر دهید

اراده جدی دولت بر ایجاد منطقه ازاد بانه و مریوان است

اراده جدی دولت بر ایجاد منطقه ازاد بانه و مریوان است

سنندج- ایرنا- معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی گفت: اراده جدی دولت بر ایجاد منطقه ازاد بانه و مریوان است و انتظار داریم مجلس همراهی جدی تری با دولت و مردم مناطق مرزی داشته باشد

اراده جدی دولت بر ایجاد منطقه ازاد بانه و مریوان است - مراوده

به گزارش ایرنا، جمشید انصاری روز پنجشنبه در جریان سفر به مریوان و در مسجد روستای ‘کولان’ افزود: استان کردستان از هم اکنون فعالیت های طراحی، مطالعاتی، جانمایی و مکان یابی منطقه آزاد را آغاز کندتا پس از تصویب در مجلس مشکلی در شروع فعالیت ها وجود نداشته باشد.
وی اظهار کرد: ایجاد منطقه ازاد بانه و مریوان در این مناطق را از لحاظ اقتصادی و اشتغالزایی دگرگون و متحول می کند. او با اشاره به دلایل سفر خود به کردستان گفت: پیشرفت برنامه های اقتصاد مقاومتی در کردستان را ۲ ماه یک بار به صورت حضوری مورد بررسی قرار می دهیم. وی ادامه داد: چنانچه نیاز به پیگیری هایی در سطح ملی داشته باشد آن را در هیات دولت پیگیری می کنیم. رئیس سازمان امور اداری و استخدامی افزود: هدف اصلی بررسی در مورد مسائل تامین آب استان کردستان در بخش آب شرب، کشاورزی و مورد نیاز صنعت بود که تصمیمات خوبی در شورای اقتصاد مقاومتی استان صورت گرفت.
انصاری در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص ایجاد منطقه ازاد بانه و مریوان در جمع مردم روستای ‘کولان’ مریوان اظهار کرد: در طول سال های پس از انقلاب تلاش های زیادی صورت گرفته تا زیرساخت های لازم برای فعالیت اقتصادی مردم مرزنشین ایجاد شود و نیازهای فرهنگی و اجتماعی مردم برآورده شود. وی ادامه داد: در دوران فعالیت دولت تدبیر و امید و با نگاه خاصی که رئیس جمهوری به مناطق مرزی و کُرد نشین دارد این اقدامات شتاب بیشتری گرفت. انصاری تاکید کرد: باوجود اینکه دسترسی به منابع مادی به دلیل مشکلاتی همچون تحریم کاهش یافته بود تلاش شد این مناطق در اولویت قرار داشته باشد. معاون رئیس جمهور در این دیدار از نزدیک با مسائل و مشکلات روستاهای مرزنشین آشنا شد. شهرستان مرزی مریوان در فاصله ۱۳۵ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

منبع : ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *