Posted on نظر دهید

نخستین کوره بنزین سازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس روشن شد

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‎های نفتی ایران از روشن شدن نخستین کوره بنزین سازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس خبرداد.

نخستین کوره بنزین سازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس روشن شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، به نقل از شانا، عباس کاظمی صبح امروز (چهارشنبه، ١٣ بهمن‎ماه) گفت: با بهره برداری از فاز نخست بنزین پالایشگاه ستاره خلیج فارس تا پایان امسال و همچنین بهره‎برداری از طرح جدید پالایشگاه بندرعباس تولید بنزین یورو ۴ از ٣۵ درصد کنونی به دو برابر خواهد رسید.

وی همچنین از ورود نخستین کوره بنزین سازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس در روز سه شنبه (١٢ بهمن ماه) همزمان با آغاز دهه فجر خبرداد.

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش با اعلام این که نخستین کوره بنزین سازی این پالایشگاه روشن شد و ما امیدواریم امسال فاز نخست واحد بنزین سازی این پالایشگاه به بهره برداری برسد.

کاظمی ادامه داد: واحد تقطیر پالایشگاه ستاره خلیج فارس چندی پیش راه اندازی شد و  هم اکنون نفتا در این واحد تولید می‎شود، همچنین نخستین محموله آن صادر شد.

وی افزود: هم اکنون۶١ میلیون لیتر بنزین پایه در کشور تولید می شود که با امتزاج به ۶٣ میلیون لیتر در روز می‎رسد.

به گفته مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‎های نفتی ایران، از این مقدار تولید هم اکنون روزانه ٢۵ تا ٢٨ میلیون لیتر بنزین یورو ۴ است که سال آینده ٢۴ میلیون لیتر دیگر به این مقدار افزوده می‎شود.

کاظمی توضیح داد: نوسان تولید ٢۵ تا ٢٨ لیتر بنزین یورو ۴ به تعمیرات اساسی پالایشگاه‎ها مربوط می‎شود.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دولت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *