Posted on نظر دهید

نرخ بیمه اجباری شخص ثالث برای سال ۹۶ ، ۱۰ درصد افزایش یافت

نرخ حق بیمه اجباری شخص ثالث برای سال ۱۳۹۶، ۱۰ درصد افزایش یافته است بر این اساس افرادی که پیکان، پراید و سمند دارند سالیانه باید نهصد هزار تومان و مالکان سایر وسایل نقلیه چهار سیلندر باید یک میلیون و پنجاه و هشت هزار تومان بابت خرید بیمه نامه پرداخت کنند.

پس از افزایش نرخ دیه، نرخ بیمه اجباری شخص ثالث برای سال ۱۳۹۶ حدودا ۱۰ درصد افزایش یافته است. البته آن گونه که بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران  از قبل اعلام کرده برای چند روز مانده سال ۱۳۹۵ نیازی به خرید الحاقیه برای بیمه های شخص ثالث نیست.

مبلغ دیه کامل در ماه های غیرحرام از ابتدای سال ۱۳۹۶ دو میلیارد و صد میلیون ریال تعیین شده است این نرخ در سال ۱۳۹۵ مبلغ صد و نود میلیون تومان برای ماه های غیر حرام بود.

در سال ۱۳۹۶ حق بیمه برای تعهدات بدنی دویست و هشتاد میلیون (۲۸۰) تومان، تعهدات مالی هفت میلیون (۷) تومان و تعهدات بیمه حوادث راننده دویست و ده (۲۱۰) میلیون تومان است.

همچنین حق بیمه وسیله نقلیه کمتر از چهار سیلندر ۷۶۰ هزار تومان، پیکان، پراید و سمند ۹۰۰ هزار تومان، سایر چهار سیلندرها یک میلیون و ۵۸ هزار تومان و بیش از چهار سیلندر یک میلیون و ۱۸۴ هزار تومان تعیین شده است. برای وسیله نقلیه گازی ۱۸۸ هزار و ۸۰۰ تومان، وسیله دنده‌ای یک سیلندر ۲۳۰ هزار و ۶۰۰ تومان، وسیله دو سیلندر و به بالا ۲۵۳ هزار و ۳۰۰ تومان در نظر گرفته شده است.

حداکثر حق بیمه پوشش حوادث راننده برای سواری شصت و سه هزار تومان، اتوبوس بارکش دویست و ده  هزار تومان و برای موتورسیکلت پنجاه و دو  هزار و پانصد تومان است که به حق بیمه شخص ثالث اضافه می‌شود.

 

منبع : اقتصاد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *