Posted on نظر دهید

واردات نارنگی پاکستانی به کشور / شبرنگ آفریقایی در صدر قیمت میوه

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه وتره بار با بیان این که واردات نارنگی پاکستانی همچنان به کشور انجام می‌شود، گفت: حجم کمی از این محصول وارد کشور می‌شود که به صورت کلی در حاشیه میادین میوه و تره‌بار معامله می‌شود.

واردات نارنگی پاکستانی به کشور / شبرنگ آفریقایی در صدر قیمت میوه

حسین مهاجران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، در ارتباط با قیمت انواع میوه در بازار اظهار کرد:  قیمت انواع میوه در بازار امروز برای هر کیلو نارنگی بندرعباس از ۱۲تا ۱۵ هزار تومان، نارنگی درجه دو از حدود ۸ تومان تا ۶هزار تومان، سیب سفید دماوند ۶ هزار تومان، پرتقال داراب والنسیا ۸ هزار تومان، پرتقال کوهستان ۴ هزار تومان و پرتقال رسمی جیرفت ۳ هزار تومان، گریپ‌فروت ۲ هزار و ۲۰۰ تومان، لیمو شیرین از حدود یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان، انار سردخانه‌ای از  ۵ هزار تا ۶ هزار تومان  خواهد بود.
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه وتره بار، افزود: قیمت خیار گلخانه برای عرضه در بازار حدود ۳ هزار و ۵۰۰ تومان و خیار بوته‌ای از هزار وپانصد تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان، گوجه فرنگی حدود یک هزار و ۵۰۰ تومان، سیب‌زمینی و پیاز هرکیلو ۶۰۰ تا هزار تومان است.
وی ادامه داد: نارنگی‌های تولید شمال کشور در حال حاضر به علت کیفیت پایین در بازار وجود ندارد.
مهاجران با بیان این که میوه‌های قاچاق همچنان در بازار عرضه می‌شود، گفت: بیش از ۱۰ قلم میوه قاچاق در بازار وجود دارد و در صورت مشاهده بازرسین در میادین میوه و تره‌بار اما در بیرون از این میدان توسط برخی عرضه کنندگان خرید و فروش می‌شود.
 رئیس اتحادیه فروشندگان میوه وتره بار، با بیان این که شبرنگ آفریقا بالاترین قیمت را در بین میوه‌های موجود در بازار دارد تصریح کرد: شبرنگ افریقا در بازار با قیمت ۲۵ هزار تومان وهمچنین گلابی امریکایی با قیمت ۲۰ هزار تومان، سیب فرانسوی ۱۶ هزار تومان و آلو ترکیه برای هر کیلو ۸ هزار تومان عرضه می‌شود.
وی در ارتباط با واردات نارنگی از پاکستان به کشور، گفت: واردات نارنگی پاکستانی به کشور همچنان انجام می‌گیرد اما حجم قابل توجهی نبوده و اکثرا در حاشیه میادین تره‌بار مورد معامله قرار می‌گیرد.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *