Posted on نظر دهید

وزیر ارتباطات اعلام کرد بازنگری در تعرفه‌های گمرکی پیش زمینه توسعه تجارت ایران و آذربایجان

 محمود واعظی وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات ایران اعلام کرد بازنگری در تعرفه‌های گمرکی پیش زمینه توسعه تجارت ایران و جمهوری آذربایجان است.

 محمود واعظی وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات ایران با کمال الدین حیدر اف وزیر امور فوق العاده جمهوری آذربایجان دیدار کرد.

 محمود واعظی در راس هیاتی به منظور پیگری  تفاهمات صورت گرفته در سفر اخیر الهام علیف، رئیس جمهور جمهوری آذربایجان با کمال الدین حیدر اف، وزیر امور فوق العاده جمهوری  آذربایجان ملاقات و گفت‌وگو کرد.

واعظی با اشاره به اشتراکات دو کشور در زمینه های مختلف سیاست دولت دکتر روحانی را ارتقاء روابط همه جانبه با کشورهای همسایه ازجمله جمهوری آذربایجان عنوان کرد.
وی با اشاره به سفر اخیر الهام علیف رئیس جمهور جمهوری آذربایجان به تهران و مذاکرات مفید دو جانبه در این سفر بر لزوم توسعه همکاریهای موجود و ارتقاء سطح روابط تاکید کرد.
واعظی با اشاره به ظرفیت های موجود در هر دو کشور گسترش روابط دو جانبه و استفاده از بخش خصوصی برای ارتقاء این همکاریها را ضروری دانست.
رئیس ایران کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان  توسعه روابط بانکی و بازنگری در تعرفه‌های گمرکی را پیش زمینه توسعه تجارت بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان بر شمرد وتوافق کردند برای رفع موانع موجود، کار گروه مشترک بین دو کشور ایجاد شود تا علاوه بر صادرات محصولات صنعتی و کشاورزی، زمینه همکاری سه جانبه با سایر کشورها و صدور مجدد محصولات ایران فراهم شود.

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *