Posted on نظر دهید

وزیر انرژی روسیه : احتمال افزایش قیمت نفت وجود دارد

ایرنا/ الکساندر نوواک وزیر انرژی روسیه اعلام کرد که بازار جهانی نفت تثبیت شده است و احتمال دارد قیمت ها باز هم افزایش یابد.

وزیر انرژی روسیه : احتمال افزایش قیمت نفت وجود دارد
نوواک روز دوشنبه اظهار کرد: کاهش تولید بر اوضاع بهای نفت در بازارهای جهانی تاثیر مثبت گذاشته و نتایج آن بیش از انتظار است.
وی در گفت وگو با شبکه خبری روسیه ۲۴ گفت: رویکرد همه طرف های توافق سازمان کشورهای تولید نفت (اوپک) و غیراوپکی در زمینه کاهش تولید سازنده بوده که بر بازار جهانی نفت و قیمت ها تاثیر مطلوب گذاشته است.
وزیر انرژی روسیه افزود: نشست روز گذشته کمیته کنترل تولید نفت در وین نیز نشان داد، تولیدکنندگان برای انجام تعهدهای خود تلاش می کنند.
وی خاطرنشان کرد: شرکت کنندگان در توافق نفتی، میزان تولید را تا پایان ماه ژانویه جاری ۱/۷ میلیون بشکه در روز کاهش می دهند.
وزیر انرژی روسیه همچنین به کاهش تولید در سطح جهانی بر اثر سرمای شدید اشاره کرد و گفت: اما شرکت های نفتی بخش عمده کاهش تولید را مطابق برنامه و توافق صورت گرفته انجام می دهند.
وی پیش بینی کرد که سطح قیمت های نفت در بازارهای جهانی بین ۵۵ تا ۶۰ دلار برای هر بشکه باشد.
روسیه اعلام کرده که در چارچوب اجرای توافق با اوپک در ۲۰ روز گذشته از ماه ژانویه روزانه بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار بشکه نفت کمتر تولید کرده و به ۱۱میلیون و ۱۰۰ تا ۱۱ میلیون و ۱۵۰ هزار بشکه در هر روز کاهش داده است.
اعضای اوپک پذیرفته اند به مدت شش ماه از اول سال ۲۰۱۷ روزانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه از سطح تولید را بکاهند و به ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه برسانند که منوط به همکاری کشورهای غیراوپکی و کاستن روزانه ۶۰۰ هزار بشکه نفت از تولیدشان است.

منبع : ایرنا / اخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *