Posted on نظر دهید

پایان شایعه گرانی مجدد مرغ/ قیمت مرغ تازه فردا ۷۵۰۰تومان است

رییس اتحادیه پرنده و ماهی تهران گفت: بالارفتن قیمت مرغ به بیش از ۸۰۰۰ تومان صحت ندارد.

پایان شایعه گرانی مجدد مرغ/ قیمت مرغ تازه فردا ۷۵۰۰تومان است

به گزارش اقتصاد آنلاین، صبح امروز خبری در خروجی برخی سایت های خبری قرار گرفت مبنی بر اینکه قیمت مرغ به بالای ۸۰۰۰ تومان رسیده است، این درحالی است که منبع این خبر به درستی عنوان نشده بود. در این خبر علت گرانی مرغ آنفلوآنزای مرغی مطرح شده بود!

رییس اتحادیه پرنده و ماهی تهران در واکنش به خبر گرانی مرغ به خبرنگار اقتصاد آنلاین گفت: قیمت مرغ از هفته گذشته در مسیر کاهشی قرار گرفته است. به طوری که طی همین هفته قیمت مرغ تازه از ۷۹۰۰ تومان به ۷۶۰۰۰ رسیده است. پیش بینی می کنیم قیمت مرغ فردا بازهم کاهش پیدا کند و با نرخ ۷۵۰۰ روانه بازار شود.

مهدی یوسف خانی با اشاره به اینکه اخباری که امروز در برخی رسانه های آنلاین پیرامون قیمت مرغ ۸۰۰۰ تومانی منعکس شد صحت ندارد و با افزایش جوجه ریزی از ابتدای بهمن ماه، امکان افزایش قیمت مرغ منتفی شده است، تاکید کرد: نوسان قیمت عرضه مرغ مربوط به بهمن ماه به علت درگیری برخی واحدهای تولیدی مرغ مادر با آنفلوآنزای پرندگان بود. در این مقطع تولید جوجه یک روزه در واحدهای تولیدی با بحران مواجه شد و به تبع آن تولید و عرضه مرغ از تعادل خارج شد. به طوری که تولید جوجه یکروزه منجر با افزایش قیمت ۱۰۰۰ تومانی مواجه شد و بسیاری از مرغداری ها از تولید مرغ صرف نظر کردند. با ادامه یافتن این روند شاهد افزایش عرضه مرغ در اواخر بهمن بودیم.

وی افزود: با کاهش قیمت جوجه یکروزه در آغاز بهمن ماه هزینه تولید مرغ کاهش یافته و از هفته گذشته قیمت ها دوباره به روال عادی بازگشته است.

رییس اتحادیه پرنده و ماهی تهران  با انتقاد از عملکرد برخی رسانه ها مبنی بر اعلام نرخ مرغ، تنها مرجع اعلام قیمت این محصول در تهران را قیمت های این اتحادیه عنوان کرد و خاطرنشان کرد: قیمت مرغ تازه تا پایان سال در محدوده ۷۵۰۰ تا ۷۹۰۰ تومان خواهد ماند.

گفتنی است؛ مشاهدات خبرنگار اقتصاد آنلاین از عرضه مرغ در بازار نشان می دهد، فروشندگان مرغ به دلیل پایین بودن توان مردم نسبت به خرید این محصول تمایلی به گران کردن مرغ نشان نمی دهند و برخی واحدهای صنفی عصر هر روز مرغ تازه را به قیمت پایین تر از قیمت اعلام شده هم عرضه می کنند.

قیمت اعلام شده مرغ توسط اتحادیه در هفته جاری

قیمت مرغ

منبع: اقتصاد آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *