Posted on

پرمصرف‌ها، خوش مصرف‌ شدند

در حاشیه جلسه هیئت دولت مطرح شد

پرمصرف ها، خوش مصرف شدند

وزیر نیرو از پیوستن بخش قابل توجه مشترکان پرمصرف برق پارسال به مشترکان خوش مصرف امسال خبر داد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رضا اردکانیان در حاشیه جلسه هیئت دولت با اشاره به اینکه قطع برق برخی ادارات دولتی پرمصرف در زمان اوج مصرف آن ها را توجیه و تنبیه کرده است، افزود: در روز های گذشته برق برخی از ادارات دولتی پرمصرف با تصمیم استاندار تهران در زمان اوج مصرف قطع و پس از پایان زمان اوج مصرف دوباره وصل شده است که طبق گزارش های ارسال شده توجه و تنبیه کافی انجام شده است.
وی با بیان اینکه سال گذشته به پیشنهاد وزارت نیرو موضوع ایجاد محدودیت برای مشترکان پرمصرف با اولویت شرکت های دولتی در هیئت وزیران به تصویب رسیده است، گفت: در عین حال که انتظار رعایت الگوی مصرف در بخش خانگی، تجاری و اداری وجود دارد، اما برخورد با مشترکان پرمصرف را در بخش دولتی شروع کردیم.
وزیر نیرو با اشاره به مصوبه هیئت وزیران در خصوص تغییر ساعات اداری در ۱۹ خرداد و ۱۳ تیر سال گذشته ادامه داد: در مصوبه اول تغییر ساعت اداری در ۴ استان و در مصوبه دوم در همه استان های کشور مصوب شد که با توجه به اطلاعات ارسال شده از سوی شرکت توزیع برق، دما و شرایط، ​ استانداران برای تغییر ساعت تصمیم گیری کنند.
اردکانیان کاهش فشار دستگاه های سرمایشی به شبکه برق و جلوگیری از کمبود و قطع برق و بروز خاموشی را هدف از اجرای این مصوبه دانست و افزود: این طرح سبب مدیریت مصرف معادل ۲ هزارمگاوات برق در کشور شد.
وی با اشاره به پابرجا بودن این مصوبه در سال جاری گفت: امسال در هیئت وزیران درخصوص تغییر ساعت اداری در تهران موضوعی مطرح شد که باتوجه به ویژگی های تهران، ​مراکز موجود و ارتباطات خارج از کشور تغییر ساعت می تواند سبب بروز مشکلاتی شود که پس از برگزاری جلسه ای مشترک بین ما، ​ وزیر کشور و استاندار تهران امسال تغییر ساعت اداری در این شهر اجرا نشد.
وزیر نیرو افزود: امسال ادارات دولتی تهران از سوی استاندار موظف هستند که دمای آسایش را برروی عدد ۲۴ و ۲۵ درجه قراردهند.
اردکانیان گفت: استاندار موظف شد که درصورت عبور ادارات دولتی از حد مجاز مصرف برق ابتدا با تذکرو سپس به قطع برق آن اداره اقدام کند.

وی افزایش هر یک درجه دمای هوا را نیازمند افزایش ۱۳۹۰ مگاوات توان تولید در نیروگاه ها دانست و ادامه داد: امسال باوجود شروع زودهنگام فصل گرم و افزایش سراسری دمای هوا، باهمکاری مردم در وضعیت مناسبی قرارداریم.