Posted on نظر دهید

پرونده برنامه ششم توسعه در مجلس بسته شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از ۴۹ نشست علنی در ۵ هفته متوالی و ۲۱ روز کاری، عصر یکشنبه پرونده برنامه  ششم توسعه کشورمان را بستند.

پرونده برنامه ششم توسعه در مجلس بسته شد

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از خانه ملت، مجلس در آخرین ساعات بررسی لایحه برنامه ششم، علاوه بر رای موافق به جداول لایحه برنامه ششم توسعه ،مصوباتی در جهت تأمین خوابگاه‌های مناسب برای دانشجویان متأهل ، اقدام  در جهت نصب، راه اندازی و به روزرسانی سامانه های کنترل خودرویی و کانتینری (ایکس‌ری) در مبادی گمرکی و مرزی  و همچنین پوشش بیمه بیکاری برای  اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه داشت تا به این ترتیب مواد برنامه ششم را به خط پایان برساند.
* تشکر رئیس مجلس از پوشش رسانه‌ای بررسی لایحه برنامه ششم توسعه
رئیس مجلس شورای اسلامی از تلاش بخش‌های خبری رادیو و تلویزیون به ویژه خبرگزاری خانه ملت در پوشش رسانه‌ای نشست‌های علنی پارلمان در بررسی لایحه برنامه ششم توسعه تشکر کرد.
رییس مجلس هم ضمن اعلام روز ۱۰ بهمن ، برای برگزاری جلسه علنی آینده ، پایان نشست امروز را اعلام کرد.
آقای علی لاریجانی زنگ پایان نشست علنی نوبت عصر یکشنبه، ۲۶ دی مجلس شورای اسلامی را رأس ساعت ۱۴ و ۳۵ دقیقه به صدا درآورد.

به گفته رئیس مجلس شورای اسلامی، جلسه بعدی شنبه ۱۰ بهمن ماه رأس ساعت ۸ صبح برگزار می شود. نمایندگان ملت از ۱۰ بهمن ماه تا انتهای هفته جلسه کاری خواهند داشت.

وی افزود:  کمیسیون تلفیق برای ارائه بودجه و تصویب آن تا پیش از پایان سال تشکیل جلسه می دهد.

 آقای لاریجانی گفت: مجلس شورای اسلامی از تاریخ ۱۷ تا ۲۰ بهمن برای حضور نمایندگان ملت در مراسم گرامیداشت سالگرد پیروزی پرشکوه انقلاب اسلامی مجلس تشکیل جلسه نخواهد داد.

وی افزود: ظرف هفته آینده کمیسیون تلفیق تشکیل جلسه خواهد داد تا لایحه برنامه بودجه کل کشور پیش از پایان سال با حضور نمایندگان تدوین و تصویب شود.

علی لاریجانی در نشست علنی نوبت عصر یکشنبه ۲۶ دی مجلس شورای اسلامی پس از پایان بررسی مواد ارجاعی لایحه برنامه ششم توسعه کل کشور اظهار داشت: از همه نمایندگان باید تشکر کرد زیرا بسیار نجیبانه در این شش، هفت هفته حضور داشتند و با سعه صدر و روحیه مسئولیت‌شناسانه کار کردند.

وی افزود: اینکه نمایندگان بر موضوعی اصرار می‌کردند نشان می‌داد که در موضوعی دغدغه دارند و این امر بسیار لذت‌بخش بود زیرا برخی از نمایندگان با اینکه سال اول حضور خود در مجلس را می‌گذراندند، دغدغه حل مسائل مردم را داشتند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: از نمایندگان تقاضای عفو دارم زیرا در برخی موارد ممکن است شما را نمی‌دیدم یا اینکه صدای شما را نمی‌شنیدم که ممکن است حقی از شما ضایع شده باشد و ما اعلام رأی کرده ایم زیرا اعضای هیئت رئیسه نیز ممکن است دچار این مشکل شده باشند.

آقای لاریجانی ادامه داد: لازم می‌دانم از همه اعضای کمیسیون تلفیق برنامه به خصوص جناب آقای دکتر حاجی بابایی تشکر کنم که کار شاقی بود زیرا لایحه‌ای که دولت داده بود دارای موادی بود که باید آن را تنظیم می‌کردند و خیلی زحمت زیادی کشیدند و شبانه روز کار زیادی کردند، از همه آنها تشکر می کنم.

رئیس قوه مقننه ضمن تشکر از دولت و سازمان برنامه و بودجه گفت: دولت و سازمان برنامه به خصوص آقای دژپسند همدلانه کار کردند، ابتدای کار ایرادهایی مطرح بود که به تفاوت رأی دولت و کمیسیون تلفیق منجر شد و الحمدلله ما توانستیم اشکالات مسیر را با همدلی رفع کنیم.

وی افزود: از نواب محترم ریاست مجلس شورای اسلامی، آقایان دکتر پزشکیان و دکتر مطهری تشکر می کنیم که در برخی موارد جور ما را در نبود ما می‌کشیدند. همچنین از دبیران، ناظران کمیسیون های تخصصی که تلاش‌های آنان در کمیسیون تلفیق به بار نشست، همچنین از سخنگوی هیئت رئیسه که به موقع گزارش های لازم را به مردم دادند، تشکر می کنیم. همچنین از مصاحبه‌های مستمر آقای حاجی بابایی برای در جریان قرار دادن مردم تشکر می‌کنیم.

آقای لاریجانی گفت: از وزرا و مسئولان سازمان‌ها که در کمیسیون تلفیق و مجلس کمک‌های لازم را انجام دادند تشکر می‌کنم زیرا برنامه توسعه بین قوای مختلف همگانی است و قطعا همکاری آنها کمک حال ما بوده است.

وی ضمن تشکر از دیوان محاسبات، مرکز پژوهش‌ها، کارشناسان معاونت قوانین و آقای امیدوار رضایی اظهار داشت: از معاونت نظارت اجرایی بخش‌های مختلف ادارات کل کمیسیون‌ها، صحن، مشاوران، تدوین قوانین و بخش تنقیح قوانین و همچنین تحریرات و تکثیر مذاکرات و چاپخانه مجلس تشکر می‌کنم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از بخش‌های پشتیبانی مجلس مانند ترابری، مهندسی، امور فنی، تدارکات، تغذیه و خدمات، افزود: از روابط عمومی مجلس و همچنین بخش‌های خبری رادیو و تلویزیون و خبرگزاری خانه ملت تشکر می‌کنم. همچنین از بخش‌های مختلف رسانه‌ای که در این زمینه به موقع اطلاعات را به مردم ارائه کردند تشکر می‌کنم. از حراست و یگان حفاظت و نیروی انتظامی مستقر در مجلس نیز تشکر می‌کنم.

منبع: اتاق اصناف ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *