Posted on نظر دهید

پول مجازی بیت کوین بهشت جدید سرمایه گذاران

پول مجازی بیت کوین بهشت جدید سرمایه گذاران

تهران – ایرنا – خبرگزاری ‘فرانسه’ نوشت: ارزش پول مجازی «بیت کوین» روز پنجشنبه به روند افزایشی روزهای گذشته ادامه داد و با وارد شدن به کانال هزار و ۱۰۰ دلاری، خود را به عنوان پایگاهی امن برای سرمایه گذاری در وضعیت بی ثبات اقتصاد جهانی اثبات کرد.

پول مجازی بیت کوین بهشت جدید سرمایه گذاران

به گزارش ایرنا به نقل از این رسانه، پول مجازی بیت کوین که یک واحد پولی فراملی است، در قیاس با دیگر ارزهای رایج، بهترین عملکرد را در سال ۲۰۱۶ داشته است.

گرچه این واحد پولی مجازی مدتی است روند رو به رشدی را طی کرده، از اختراع آن در سال ۲۰۰۹ تاکنون، نوسان های زیادی را تجربه کرده است. برای نمونه، خبر دستبرد گسترده هکرها به حساب های بیت کوین در ماه اوت، بهای این ارز مجازی را نزدیک به ۲۰ درصد کاهش داد.
بیشترین ارزش پول مجازی بیت کوین مربوط به سال ۲۰۱۳ است. شاخص قیمت بیت کوین که میانگینی از تبادلات عمده ارزی با این واحد پولی است، در آن زمان به یکهزار و ۱۶۵ دلار رسید.

پول مجازی بیت کوین که یک نظام دیجیتالی با الگوریتم های پیچیده است و تراکنش های صورت گرفته با آن در تمامی شبکه ها، اطلاع رسانی می شود، تنها با روشی موسوم به استخراج (ماینینگ) قابل دریافت است. دریافت رایگان بیت کوین زمانبر و نیازمند سخت افزارهای قدرتمند است. تاکنون نزدیک به سه چهارم این پول مجازی محدود، «استخراج» شده است.
پیش بینی می شود که مخترع پول مجازی بیت کوین که اخیرا یک فرد استرالیایی معرفی شده، نزدیک به یک میلیون بیت کوین داشته باشد که ارزش آن اکنون به بیش از یک میلیارد دلار می رسد.

منبع : ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *