Posted on

پیش فروش بلیت قطارهای عید فطر در موعد مقرر

راه آهن:

پیش فروش بلیت قطارهای عید فطر در موعد مقرر

معاون مسافری شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: پیش فروش قطارهای مسافری ایام ۱۱ خرداد به بعد، طبق برنامه از روز ۲۸ اردیبهشت انجام خواهد شد.

میرحسن موسوی در مصاحبه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: طبق برنامه ریزی انجام شده، پیش فروش بلیت برای تعطیلات عید سعید فطر از ساعت ۱۰ صبح روز شنبه ۲۸ اردیبهشت بصورت همزمان از طریق اینترنت و در مراکز مجاز فروش بلیت قطارها انجام می شود و موضوع درخواست شرکتهای حمل و نقلی برای افزایش قیمت بلیت ها هیچ ارتباطی با پیش فروش بلیت ها ندارد.
پیشتر شرکت حمل و نقل ریلی رجا اعلام کرده بود با توجه به افزایش هزینه ها، فروش بلیت قطارها در دهه دوم خرداد به بعد تابع نظر شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران است.
معاون مسافری راه آهن همچنین با اشاره به افزایش هزینه های شدید شرکتهای ریلی گفت: از سال ۱۳۹۴ تا تیر ماه ۱۳۹۷ مبلغ بلیت های قطار تنها ۱۰ درصد با مجوز و مصوبه ستاد تنظیم بازار افزایش یافته بود و برای سال جاری، بر مبنای افزایش هزینه های این شرکتها، تقاضایی به شرکت راه آهن ارسال شد که در شرکت راه آهن بررسی و برای تصویب به مراجع قانونی ارسال شد.
وی افزود: این افزایش قیمت باید در مراجع قانونی طرح شده و به تصویب برسد و هر زمان که مصوب شد برای اجرا ابلاغ شده و به محض ابلاغ، نسبت به عملیاتی کردن آن اقدام خواهیم کرد.
موسوی با اشاره به اینکه مشخص نیست افزایش قیمت در کدام جلسه طرح و بررسی گردد تصریح کرد: افزایش قیمت بلیت ها بعد از تصویب به شرکت ها ابلاغ می گردد.