نظر دهید

پیگیری تامین بودجه بیمه قالیبافان

در لایحه بودجه ۹۸؛

پیگیری تامین بودجه بیمه قالیبافان

رئیس مرکز ملی فرش ایران با رئیس سازمان برنامه و بودجه در راستای پیگیری تامین بودجه بیمه قالیبافان دیدار کرد.

پیگیری تامین بودجه بیمه قالیبافان در لایحه بودجه 98به گزارش خبرگزاری صداوسیما از وزارت صنعت، معدن و تجارت؛­­ در این دیدار که وقف چی رئیس­ فراکسیون فرش دستباف و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشت، محمد باقر نوبخت­ به معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه دستور داد تا نهایت مساعدت برای تامین بودجه بیمه قالیبافان و تقویت و حمایت از هنر- صنعت فرش دستباف صورت پذیرد.

فرشته دستپاک در این خصوص گفت: قالیبافان از سال ۱۳۸۹ با تصویب قانون جدید قالیبافان از مزایای کامل قانون”بیمه های اجتماعی قالیبافان و صنایع دستی شناسه دار(کد دار)” شامل: بازنشستگی، درمان، از کارافتادگی و… بهره مند شدند، بطوریکه تا پایان سال۱۳۹۲ تعداد بیمه شدگان به ۶۰۰ هزار نفر رسید.

وی­ افزود: اگرچه بدلیل کافی نبودن بودجه سالانه تخصیصی از سال ۱۳۹۳، سازمان تامین اجتماعی نسبت به کاهش تعداد بیمه شدگان اقدام کرده است ولی همچنان تعداد ۳۰۰ هزار قالیباف تحت پوشش بیمه کامل تامین اجتماعی قراردارند.

دستپاک ادامه داد: مذاکرات و نشست هایی را با سازمان برنامه و بودجه و معاونت روستایی ریاست جمهوری داشتیم و به دنبال این هستیم که سهم بودجه بیمه قالیبافان با ردیف بودجه مشخصی در سال ۹۸ در نظرگرفته شود

به گفته وی اختصاص بودجه، در یک مکانیزم ۳ ساله می توانیم همه­ کسانی که در حوزه فرش دستباف فعالیت می کنند را بیمه تامین اجتماعی مستمر کنیم.

رئیس مرکز ملی فرش ایران تصریح کرد: در­ سال های گذشته سازمان مدیریت و برنامه ریزی، بودجه لازم را برای بحث بیمه در اختیار سازمان تامین اجتماعی نگذاشته و روز به روز تعداد بیمه شدگان حوزه فرش دستباف کمتر شده است؛ به همین دلیل با همکاری فراکسیون فرش مجلس، به دنبال آن بوده ایم که بودجه بیمه قالیبافان را ترمیم کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *