Posted on نظر دهید

گزارش امیدوار کننده‌ای از اصلاح نظام بانکی تصویب شد / توضیحات نوبخت درباره اصلاح نظام بانکی

سخنگوی دولت از ارایه گزارش اصلاح نظام بانکی در جلسه هیات دولت خبر داد.

توضیحات نوبخت درباره اصلاح نظام بانکی

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست هفتگی خود با خبرنگاران گفت: گزارش امیدوار کننده از اصلاح نظام بانکی که آیین نامه اجرایی آن در هیات دولت تصویب شده ارایه می‌کنیم.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی افزود: بر همین اساس با اصلاح تبصره قانون بودجه ٩۵، ۴۵ هزار میلیارد تومان برای تأدیه بدهی دولت به نظام بانکی و افزایش سرمایه ۶ بانک دولتی از سوی دولت فراهم شد.

سخنگوی دولت تصریح کرد: با این ۴۵هزار میلیارد تومان، صورت های مالی بانک های دولتی اصلاح خواهد شدو قدرت تسهیلات دهی بانک ها افزایش پیدا خواهد کرد.

نوبخت ادامه داد:  با عنایت به این اصلاحیه به بانک های عامل اجازه داده می‌شود به بخشودگی جرایم کسانی که زیر ١٠٠ میلیون تومان وام گرفتند اقدام کند و دولت نیز تا سقف ١٠ هزار میلیاردتومان نسبت به بخشودگی سود این تسهیلات زیر ١٠٠ میلیون تومان وام گیرنده متقبل می‌شود.

در واقع کسانی که زیر ۱۰۰میلیون تومان وام دریافت کرده اند اگر تا پایان سال اصل وام را بپردازند، بانکها جریمه ها را می بخشند و دولت سود تسهیلات را تا سقف ۱۰هزار میلیارد تومان به این افرد که عمدتا کشاورز هستند می‌پردازد.

وی همچنین اعلام کرد که تا پایان سال حدود ۷۴هزارمیلبارد تومان درآمد نفتی به دست ما می‌رسد.

نوبخت در خصوص درآمدهای دولت از فروش نفت و اینکه ایا این پول ها وارد اقتصاد کشور می‌شود گفت: تمامی درآمدهای نفتی را بدون مشکل میتوانیم وارد اقتصاد خود کنیم و برای سال ٩۵ بالغ بر ۶٨ هزار ۵٠٠ میلیارد تومان از درآمدهای نفتی دریافت  داریم و تا پایان سال در اختیار ما قرار خواهد گرفت.

وی افزود: خوشبختانه میزان فروشمان بیشتر از پیش بینی مان برای امسال بوده است.

نوبخت همچنین  در پاسخ به  سوالی  درباره موضع دولت  برابر اتهاماتی که علیه حسین فریدون مطرح می‌شود گفت: بسیاری از افرادی که در مظان اتهام بودند ، تا مدت‌ها  با نام زنجانی یا  ب. ز مطرح می شدند، اما الان صراحتا ایراد اتهام می‌شود باید بگویم که قوه قضاییه قوه مستقلی است و انگیزه کافی برای برخورد با کسانی که جرم یا فساد کردند را دارد و نیازی به زحمت فرد یا نماینده ای نیست که نامه بنویسند و درخواست کند.

وی ادامه داد: اتهام افکنی قبل از اثبات بر افکار عمومی تاثیر دارد و اگر قوه قضاییه به این نتیجه برسد که ان اتهامات درست نبوده چه پاسخی به افکار عمومی خواهیم داد.

سخنگوی دولت از افزایش ١٠ درصدی حقوق کارمندان در سال آینده خبر داد و گفت: هنوز میزان عیدی کارمندان دولت مشخص نشده است.

منبع : اقتصادآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *