Posted on نظر دهید

گیلان کریدور صادرات صنایع دستی در حاشیه دریای خزر می شود

معاون صنایع دستی کشور با بیان اینکه معدل صنایع دستی گیلان در سطح کشور قابل اتکا و ممتاز است گفت: بزودی گیلان کریدور صادرات صنایع دستی در حاشیه دریای خزر خواهد شد.

روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، بهمن نامور مطلق، معاون صنایع دستی کشور در حاشیه برگزاری نشست علمی تخصصی صنایع دستی با محوریت بامبو و حصیر با ابراز خرسندی از برگزاری مراسم مذکور، تلفیق علم و هنر را ضرورتی اجتناب ناپذیر در عصر حاضر خواند و اظهار داشت: خارج شدن از مباحث تکراری و روی آوردن به رویکردهای نوین موجبات تعالی و رشد در هر بخشی را فراهم می آورد.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید نگاهی ویژه و خلاقانه به صنایع دستی و هنرهای سنتی دارد، توانمندسازی هنرمندان را یک ضرورت دانست و افزود: امروز هنر پا به عرصه خلاقیت گذاشته و با رویکرد نوآوری و توسعه دنبال می شود.

نامور مطلق با اشاره به اینکه گیلانیان از دیرباز به ذوق، سلیقه و هنر شهرت داشته اند، اذعان داشت: در سال های اخیر تلاش های قابل تقدیری در عرصه هنر این استان صورت گرفت.

 این مسئول معدل صنایع دستی گیلان را قابل اتکا و ممتاز خواند و گفت: استعدادهای این استان در عرصه هنر درحال شکوفا شدن است و کسب رتبه های ممتاز در ارزیابی های کشوری نشانی بر این ادعاست.

نرخ صادرات صنایع دستی گیلان  به سایر کشورها

 معاون صنایع دستی کشور نرخ صادرات صنایع دستی گیلان به سایر کشورها را مورد بحث قرار داد و تصریح کرد: بزودی گیلان کریدور صادرات صنایع دستی در حاشیه دریای خزر خواهد شد.

 نامور مطلق یادآور شد: صنایع دستی به دلیل اهمیت و ارزش ذاتی افتخاری برای هر سرزمین و هویتی منقول است و گیلان در برخورداری از این موهبت ارزشمند ممتاز قلمداد می شود.

 وی بر لزوم جریان سازی علمی پیرامون هنر و فرهنگ بومی محلی در دانشگاه ها و در بین جوانان تاکید کرد و خواستار تلاش برای توسعه علمی صنایع دستی از سوی هنرمندان و هنردوستان شد.

 ارائه مقالات برگزیده در قالب پنل های علمی و تقدیر از هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی گیلان بخش دیگر مراسم بود.

منبع : شبستان / قطره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *