Posted on نظر دهید

۴۵۰۰ غله کار خراسان شمالی تسهیلات سرمایه در گردش دریافت کردند

بجنورد- ایرنا- معاون اعتبارات و بانکداری شرکتی بانک کشاورزی خراسان شمالی گفت: سال زراعی جاری چهارهزار و ۵۰۰ نفر از گندم کاران و کلزا کاران این استان واقع در شمال شرق کشور تسهیلات سرمایه در گردش دریافت کردند.

4500 غله کار خراسان شمالی تسهیلات سرمایه در گردش دریافت کردند-مراوده

سیدمحمود سیدالحسینی چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال بانک کشاورزی برای کمک به تامین نقدینگی غله کاران، به کشت های پاییزه تسهیلات سرمایه در گردش تزریق کرده است.
وی افزود: کلزاکاران به ازای کشت هر هکتار از این محصول ۲۴ میلیون ریال و گندم کاران در کشت های آبی ۱۸ میلیون ریال و در کشت های دیم نیز ۹ میلیون ریال اعتبار تسهیلاتی دریافت کردند.
معاون اعتبارات و بانکداری شرکتی بانک کشاورزی خراسان شمالی در باره اعطای تسهیلات رونق به تولیدکنندگان گفت: ۷۰ فقره پرونده که در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده بودند، به بانک کشاورزی معرفی شدند که از این تعداد ۴۰ نفر از متقاضیان، موفق به دریافت این اعتبارات تسهیلاتی شدند که در مجموع ۲۰۵ میلیارد ریال به این متقاضیان اعطا شد.
معاون اعتبارات و بانکداری شرکتی بانک کشاورزی خراسان شمالی خاطر نشان کرد: پرونده ۳۰ نفر از این متقاضیان نیز در دست بررسی است.
سیدالحسینی در بخش دیگر از سخنان خود به اعطای تسهیلات برای ارتقای مکانیزاسیون کشاورزی اشاره کرد و افزود: امسال برای کمک به خرید ۲۶۱ دستگاه تراکتور، ۱۷ دستگاه کمباین و ۳۶۴ دستگاه سایر دستگاه ها و دنباله بند ها اعتبار تسهیلاتی به متقاضیان اعطا و در مجموع ۱۸۸ میلیارد ریال در این زمینه تزریق شده است.
به گفته وی دولت برای اعطای تسهیلات بخش مکانیزاسیون یارانه اختصاص داده است و پرداخت ۳ درصد از سود این اعتبارات تسهیلاتی را تامین می کند این تسهیلات با نرخ ۱۵ درصد اعطا می شود.
وی افزود: برای نخستین بار، یک دستگاه کمباین برداشت چغندرقند اتومات تولید کشور آلمان با کمک اعتبارات تسهلاتی بانک کشاورزی و یارانه سازمان جهاد کشاورزی به ناوگان کشاورزی استان وارد شده است.
معاون اعتبارات و بانکداری شرکتی بانک کشاورزی خراسان شمالی تصریح کرد: برای خرید این کمباین ۱۱ میلیارد ریال تسهیلات اعطا شده و دولت نیز پرداخت یارانه به میزان چهار میلیارد ریال را تقبل کرده است.
استان خراسان شمالی ۳۴۴ هزار هکتار عرصه باغی و کشاورزی دارد.

منبع : شهرخبر / ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *