Posted on نظر دهید

۸۶۷۸ شغل جدید و اشتغالزایی ثمره برنامه های اقتصاد مقاومتی سال ۹۵ در زنجان

اسدالله درویش امیری استاندار زنجان گفت: هشت هزار و ۶۷۸ شغل جدید و اشتغالزایی ثمره اقداماتی است که با اجرای برنامه های اقتصاد مقاومت طی سال گذشته در این استان ایجاد شد.

اسدالله درویش امیری استاندار زنجان روز چهارشنبه افزود: سال گذشته با اجرای طرح رونق تولید و برگزاری مستمر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، اقدامات اساسی بسیاری برای جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی، فعال سازی ظرفیت های نیمه فعال و افزایش توان تولید آنها انجام شد.
وی یادآورشد: از دیگر ثمره های این اقدامات این است که از هفت هزار و ۱۰۰ شغل متزلزل در زنجان حمایت و به تبع آن از بیکاری این تعداد شاغل جلوگیری شد.
درویش امیری اظهار کرد: با اجرای طرح رونق تولید و افزایش ظرفیت فعالیت واحدهای تولیدی، برای چهار هزار و ۸۲۸ نفر شغل جدید ایجاد شد.

تسهیلات کمیته امداد به مددجویان خود بابت اشتغالزایی

استاندار زنجان گفت: از سوی دیگر با تسهیلاتی که کمیته امداد به مددجویان خود بابت اشتغالزایی داد، ۲ هزار و ۲۰۰ نفر مشغول به کار شدند.

تسهیلات اشتغالزایی صندوق کارآفرینی مهر

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از درگاه هایی که به اشتغالزایی در زنجان کمک کرد، تسهیلات اشتغالزایی صندوق کارآفرینی مهر به کارگاه های دارای ۵ نفر و کمتر شاغل بود.
درویش امیری ادامه داد: با تسهیلاتی که این صندوق به متقاضیان داد، زمینه اشتغال یک هزار و ۶۵۰ نفر فراهم شد.
استاندار زنجان گفت: انتظار می رود این روند در سال جاری با شتاب و همت بیشتری پیگیری شود و در سال ۹۶ بتوان شاهد ایجاد اشتغال برای تعداد بیشتری از افراد بود.
وی تاکید کرد: این میزان اشتغالزایی مستقیم، یکی از ثمرات تلاش دولت تدبیر و امید برای تحقق مفاد اقتصاد مقاومتی در استان محسوب می شود.

 

منبع : ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *